Jak sklízet slunečnicová semínka

Slunečnice ( Helianthus annuus ) jsou nádherné a funkční rostliny, které se hodí do každé zahrady. Zahradníci sázejí slunečnice, aby nakrmili opylovače, jako jsou včely, a přilákali ptáky, aby odvrátili zahradní škůdce. Kromě skvělých doprovodných rostlin, slunečnice také produkují slunečnicová semena, která lze použít na občerstvení, ozdoby a další recepty.

Kdy sklízet slunečnicová semínka

Slunečnicová semena sklízejte, když zadní strana květu zhnědla nebo zčernala a semena zaschla a nakynula. Hlava květu by měla směřovat k zemi, listy by měly být zažloutlé a okvětní lístky by měly vadnout.

Jak sklízet slunečnicová semínka

Sklizeň slunečnicových semen je jednoduchý proces ve třech krocích:

1. Osušte květní hlávky : Nechte utržené hlávky květů na chladném a suchém místě, dokud hlávky semen zcela nevyschnou.

2. Extrahujte semeno : Jemně promněte hlavičky květů mezi palci nebo použijte vidličku k uvolnění a vyjmutí slunečnicových semínek. Můžete také uvázat tenkou látku kolem hlavy slunečnice a pověsit ji dnem vzhůru, abyste pomohli shromáždit semena.

3. Skladování : Uchovávejte je v látkovém nebo hnědém papírovém sáčku, abyste zabránili růstu plísní.

3 Použití pro slunečnicová semínka

Po sklizni vlastních slunečnicových semínek je můžete použít k řadě účelů:

1. Svačina : Slunečnicová semínka si můžete upražit jako jednoduchou a snadnou svačinku. Slunečnicová semínka začněte sklízet, když zadní strana květu zhnědne nebo zčerná a hlavičky semen uschnou. Jakmile utrhnete volná semínka, namočte je přes noc do slané vody. Sceďte a osušte na papírových utěrkách, poté položte v jedné vrstvě na plech a pečte v troubě 15–20 minut při 400 stupních Fahrenheita. Semena odstraňte poté, co lehce zhnědnou nebo se jejich skořápky popraskají.

2. Krmítka pro ptáky : Přidejte slunečnicová semínka do svého krmítka pro ptáky, abyste přilákali ptáky. Někteří ptáci mohou také odrazit škůdce a chránit vaše slunečnice.

3. Recepty : Slunečnicová semínka můžete zapéct do zdravých granol a semínkových tyčinek nebo je smíchat s piniovými oříšky pro zvýraznění chuti vašeho pesta. Nasypte slunečnicová semínka na saláty, chléb a další pečivo pro větší texturu a křupavost.