Interiérová architektura vs. interiérový design: Prozkoumejte rozdíly

Architekti jsou zběhlí v řešení strukturálních problémů a kreativním navrhování exteriérů i interiérů budov. Architektura interiéru se zaměřuje na funkčnost prostoru. Tato forma architektury je často zaměňována s interiérovým designem, který se zaměřuje spíše na estetiku. Zde jsou rozdíly mezi těmito dvěma kariérními cestami.

Co je interiérová architektura?

Interiérová architektura se zaměřuje na interiér a jeho funkčnost pro lidské obývání. Interiérová architektura spojuje umění a vědu, aby vytvořila, obnovila nebo znovu upravila vnitřek různých budov, jako jsou domy, kanceláře nebo jiné vnitřní prostory. Tento typ architektury také zahrnuje přeměnu jednoho typu prostoru na jiný (také nazývaný adaptivní opětovné použití), jako je přeměna vnitřního prostoru staré kancelářské budovy na bydlení, kde se dá žít.

Co dělá interiérový architekt?

Interiéroví architekti se obvykle podílejí na výstavbě nebo přestavbě vnitřního prostředí, přičemž často mění skutečnou strukturu obydlí. Musí vzít v úvahu strukturu budovy a stavební předpisy, aby vytvořili bezpečný a obyvatelný životní prostor (jako je správné nastavení instalatérství a elektrického systému) a do všech svých projektů začlení analýzu architektonického návrhu. Interiéroví architekti mohou do svých výtvorů zahrnout také možnosti udržitelného designu, jako jsou „zelené“ projekty s alternativními systémy vytápění a osvětlení.

Jak se stát interiérovým architektem

Navštěvování školy architektury může vést k široké škále kariérních příležitostí, jako je rozvoj nemovitostí, krajinná architektura, scénografie, urbanismus nebo průmyslový design. Chcete-li se stát licencovaným interiérovým architektem, budete potřebovat:

  • Zjistěte požadavky místní architektonické rady . Prvním krokem na vaší cestě k zahájení kariéry interiérového architekta je zjistit a dokončit specifikace stanovené místní architektonickou radou.
  • Získat titul . Většina architektonických desek ve Spojených státech vyžaduje, aby budoucí architekti dokončili bakalářský program, aby získali váš bakalářský titul (BFA) v oblasti interiérové ​​architektury (nebo ekvivalentní profesionální studijní program certifikovaný Národní akreditační radou pro architekturu). Je důležité vybrat si školu, která byla schválena Radou pro akreditaci interiérového designu (CIDA). Tato akreditace zaručuje, že vzdělání, které získáte ve svém programu interiérové ​​architektury, splňuje průmyslově uznávané standardy.
  • Složit licenční zkoušku . Chcete-li se stát praktikujícím architektem, musíte úspěšně složit zkoušku Architect Registration Examination, kterou vyvinula Národní rada architektonických registračních úřadů (NCARB).

Jaký je rozdíl mezi interiérovou architekturou a interiérovým designem?

Zatímco role interiérového architekta a interiérového designéra se hodně překrývají, mezi těmito dvěma profesemi jsou také určité rozdíly:

  • Stavebními rekonstrukcemi se zabývají interiéroví architekti . Interiérový architekt obvykle navrhne celou strukturu interiéru a zapojí se na techničtější úrovni do procesu navrhování. Spolupracují se staviteli, dodavateli a techniky, aby usnadnili přestavbu nebo renovaci stávající konstrukce.
  • K práci architekta potřebujete licenci . Hlavní rozdíl mezi interiérovou architekturou a interiérovým designem je v tom, že všichni architekti musí mít oprávnění nazývat se architekty a provozovat architekturu.
  • Interiérový design je spíše o estetice . Interiérový design je profese, která se zaměřuje na architekturu a plánování prostoru, vytváří soudržné a esteticky příjemné návrhy pro domácí interiéry a podniky v zastavěném prostředí nebo existujících strukturách. Profese interiérového designu se však v průběhu let vyvíjela, protože více designérů převzalo tyto technické aspekty řešení architektonických struktur ve svých návrzích. Více o základech interiérového designu se dozvíte v našem průvodci zde .